🛍️ 2 szt., Przezroczysta antydeszczowa folia do samochodu, ochrona na lusterka boczne, wodoodporna folia, naklejki samochodowe 100×145 mm
Poradniki

Jak sprowadzić auto z USA? Poradnik

Popularność importu samochodów z USA stale rośnie. Dlaczego jednak coraz więcej kierowców to właśnie za Atlantykiem szuka używanego auta? Na które modele szczególnie warto zwrócić uwagę? I, co najważniejsze, jak bezproblemowo importować auta z USA? O tym piszemy w nowym artykule

Czy auta sprowadzane z USA zaleją polski rynek? Na razie nie, ale ich liczba na polskich drogach rośnie naprawdę dynamicznie. W porównaniu z początkiem ubiegłego roku, import ze Stanów Zjednoczonych wzrósł o 75 proc, co uplasowało ten kraj na czwartej pozycji zestawienia państw, z których najczęściej sprowadzamy używane pojazdy. Rzecz jasna ten stan rzeczy nie bierze się znikąd. Za takim rozwiązaniem przemawia nie tylko szeroki wybór, ale też możliwość skorzystania z usług znacznie ułatwiających całą procedurę.

Zakup używanego auta w USA. Czemu warto?

Zakup używanego samochodu w Stanach Zjednoczonych wiąże się z szeregiem korzyści. Najważniejszą z nich jest na pewno fakt, że rynek amerykański oferuje ogromny wybór pojazdów różnych marek i modeli. To daje klientom możliwość znalezienia auta spełniającego nawet najbardziej wyśrubowane wymagania.

W USA obowiązują ponadto bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące rejestrowania historii pojazdu, dzięki czemu klienci mają większą pewność co do przebiegu i stanu technicznego auta. W połączeniu z częstszymi wymianami samochodów przez amerykańskich kierowców, znacznie ułatwia to też znalezienie samochodu w dobrym stanie i o niskim przebiegu. Różnice najłatwiej widoczne są, jeśli poszukiwania z USA porównamy z przeszukiwaniem polskich ofert.

Na uwagę zasługują również ceny samochodów w USA. Często są one niższe niż w innych krajach, co sprawia, że importowanie pojazdów z tego kraju może okazać się naprawdę opłacalne – nawet jeśli doliczycie koszt sprowadzenia auta z USA.

Samochody sprowadzone z USA – marki godne uwagi

Import z USA to sposób na zakup auta niedostępnego lub trudno dostępnego na europejskim rynku. Wśród marek najchętniej sprowadzanych zza oceanu wymienić warto przede wszystkim takich producentów jak:

  • Ford: marka znana z innowacyjnych rozwiązań technologicznych, niezawodności i wyjątkowego komfortu jazdy;
  • Chevrolet: oferuje bogaty wybór modeli – zarówno imponujących sportowych muscle cars, jak i aut sprawdzających się w miejskich warunkach;
  • Jeep: ceniony ze względu niezawodność i możliwość jazdy po trudnym terenie i w najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych;
  • Tesla: producent nowoczesnych pojazdów elektrycznych, dających poczucie bezpieczeństwa na drodze oraz komfort podróży;
  • Cadillac: wyróżnia się eleganckimi, wyrafinowanymi pojazdami o najwyższej jakości i luksusowym wyposażeniu;
  • Lincoln: oferuje ekskluzywne modele o wyjątkowym designie i prestiżowym charakterze;
  • Dodge: kojarzony jest przede wszystkim z szybkimi, sportowymi modelami z Challengerem na czele;
  • Chrysler: marka luksusowych samochodów osobowych oraz minivanów.

Procedura importu auta z USA

Chociaż proces importu samochodu z USA może wydawać się skomplikowany, dzięki profesjonalnym firmom pośredniczącym można przejść przez niego bezproblemowo. Najpierw musicie znaleźć odpowiedni pojazd, zapoznać się z jego historią i postarać się o oględziny lub badanie techniczne. Korzystając z usługi dostępnej pod tym linkiem auto z USA – brykizameryki.pl już na tym etapie możecie skorzystać z fachowych porad, dzięki którym łatwo unikniecie ewentualnych problemów później.

Następnie firma zapewni wam kompleksowe wsparcie w imporcie auta. Pomoże w dopełnieniu wszystkich formalności związanych z transportem i odprawą celno-skarbową, a także zarezerwuje transport z Ameryki do Europy. Po spełnieniu wszystkich formalności, możecie odebrać swój nowy samochód i na własnej skórze odczuć wyjątkowy charakter amerykańskiej motoryzacji.

Sprowadzanie samochodów z USA to doskonałe rozwiązanie dla poszukujących używanego auta o wysokiej jakości i atrakcyjnej cenie. Dzięki bogatej ofercie amerykańskiego rynku oraz wsparciu profesjonalnych firm zajmujących się importem, cały proces może być stosunkowo prosty i bezproblemowy. Warto więc rozważyć tę opcję przy poszukiwaniu auta z drugiej ręki.

Dodaj komentarz