🛍️ 2 szt., Przezroczysta antydeszczowa folia do samochodu, ochrona na lusterka boczne, wodoodporna folia, naklejki samochodowe 100×145 mm
VolkswagenPoradniki

Ożywiony pojazd użytkowy niemieckiej marki pojawi się na europejskim rynku wiosną przyszłego roku.

Firma VW produkuje Craftera od 2006 roku, a model ten został zaktualizowany w 2016 roku, produkcja odbywa się w zakładzie koncernu w Polsce. Wtedy również zadebiutował prototyp w pełni elektrycznej wersji – Volkswagen e-Crafter. Pojazd użytkowy jest dostępny w wersjach podwozia, furgonetki z pełnym nadwoziem i mikrobusa. Obecnie niemiecki producent przygotowuje się do niedługo następującej prezentacji zaktualizowanego Craftera.

W VW zdecydowano się na pokazanie wyglądu i wnętrza odświeżonej furgonetki za pomocą oficjalnych szkiców. Pojazd użytkowy nadal będzie oferowany w dwóch wariantach rozstawu osi (3,64 i 4,49 metra), w różnych kategoriach wagowych (maksymalna masa pojazdu – do 5500 kg), a także w wersjach o różnej wysokości dachu (od 2,4 do prawie 3 metrów) i długości (od 6,0 do 7,4 metra). Zmian w wyglądzie zewnętrznym, według szkicu, praktycznie nie będzie, chyba że kratka chłodnicy i dolna część przedniego zderzaka zostaną nieco zmodyfikowane.

Odświeżony Volkswagen Crafter otrzymał nowe wnętrze. Na środku przedniej konsoli umieszczony jest osobny poziomy tablet systemu rozrywkowo-informacyjnego ostatniej generacji, który zadebiutował latem ubiegłego roku w minivanie ID. Buzz z wydłużonym rozstawem osi. W podstawowych wersjach ekran dotykowy ma przekątną 10,3 cala, za dodatkową opłatą dostępny jest ekran o przekątnej 12,9 cala.

Pod ekranem znajdują się podświetlane przyciski dotykowe, które umożliwiają regulację temperatury w kabinie i głośności dźwięku. Ponadto, w zaktualizowanym VW Crafter pojawił się duży wirtualny zestaw wskaźników z różnymi opcjami wyświetlania informacji (układ można wybrać za pomocą przycisków na wielofunkcyjnym kierownicy).

Odnowiony Crafter otrzymał elektryczny hamulec postojowy, a dźwignia automatycznej skrzyni biegów jest teraz umieszczona na kolumnie kierowniczej (kolejne zapożyczenie od „zielonych” ID. Buzz). W rezultacie wersje z automatyczną skrzynią biegów otrzymały uchwyt na kubek na centralnej konsoli. Podczas aktualizacji modelu dodano również różne systemy bezpieczeństwa, w tym awaryjne hamowanie z funkcją wykrywania rowerzystów i pieszych, rozpoznawanie znaków drogowych, monitorowanie martwych punktów itp.

Jak poinformowano w Volkswagenie, zaktualizowany Crafter będzie oferowany w wersjach z napędem przednim, tylnym i 4×4. Moc czterocylindrowych turbodiesli pozostanie taka sama – 140, 163 i 177 KM. Dołączona zostanie do nich sześciobiegowa skrzynia manualna i ośmiobiegowa automatyczna (dla wersji z napędem na tył będzie to nowa skrzynia 8AT).

Rozpoczęcie sprzedaży zaktualizowanego VW Craftera w Europie odbędzie się już niebawem (data wyznaczona na kwiecień 2024 roku). Następnie nowość dotrze do dealerów w Australii, Nowej Zelandii, Południowej Afryce i Ameryce Południowej. Ceny zostaną ogłoszone przez firmę później.

Dodaj komentarz