Poradniki

Pokrowce na samochody – skuteczna alternatywa dla garażu

Nie każdy kierowca może sobie pozwolić na trzymanie auta pod zadaszeniem. Co więcej, ten problem nie dotyczy wyłącznie osób mieszkających w blokach czy szeregowcach o ciasnej zabudowie, lecz także właścicieli domów jednorodzinnych, gdzie z różnych przyczyn postawienie murowanego lub blaszanego garażu na posesji jest niemożliwe. Wówczas auto zostaje wystawione na wpływ negatywnych czynników atmosferycznych, zależnych od pory roku. Niestety każda z nich wiąże się z występowaniem zjawisk mających niekorzystny wpływ na stan karoserii, opon czy wycieraczek. Mogą to być niskie temperatury, śnieżyce, opady deszczu lub gradu oraz wiosenne i jesienne przymrozki. Jak sobie z tym radzić? Skuteczną pomocą okazują się plandeki na samochody osobowe.

Z czego składają się pokrowce na samochody?

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów pokrowców na samochód osobowy. Zazwyczaj różnią się od siebie liczbą warstw ochronnych, co przekłada się na wagę danej plandeki. Kilkuwarstwowe materiały wykazują najwyższy stopień odporności, ale mogą wymagać więcej niż jednej osoby do ich założenia. Właśnie dlatego najczęściej wybierane są nieco lżejsze plandeki na samochody osobowe, z których zakładaniem i ściąganiem poradzi sobie każdy. Wykonuje się je głównie z lekkich materiałów, takich jak polipropylen czy ortalion. Jako że można je stosować także w nieszczelnych garażach, to właśnie tam sprawdzają się najlepiej, chroniąc karoserię przed kurzem i brudem. Jeśli jednak jesteśmy zmuszeni parkować samochód na przykład na niekrytym parkingu pod blokiem, takie rozwiązanie może być niewystarczające.

W przypadku ciągłego trzymania auta na zewnątrz zaleca się wybranie powłoki kilkuwarstwowej, która lepiej chroni przed piaskiem, ptasimi odchodami, spadającymi z drzew gałęziami, deszczem, gradobiciem czy mrozem. Tutaj w grę wchodzi wysoce skuteczna powłoka PCV, która nie dość, że jest ciężka, to jeszcze wyjątkowo wytrzymała. Dodatkowo większość producentów decyduje się na użycie miękkiego i bezpiecznego materiału na podszewkę – stawia się głównie na filc lub bawełnę. Są one bowiem bezpieczne dla lakieru samochodowego.

Pokrowce na samochód osobowy – udana inwestycja i skuteczna ochrona

Ochrona przed warunkami atmosferycznymi to bez wątpienia najważniejszy powód, dla którego w ogóle decydujemy się na zakup plandek na samochody osobowe. Tego typu pokrowce chronią pojazd przed mrozem, deszczem, śniegiem czy nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza w upalne dni. Skutecznie zabezpieczają też powierzchnię samochodu przed ptasimi odchodami, spadającymi gałęziami w czasie wichur oraz skutkami gradobicia. Przekłada się to między innymi na dłuższe zachowanie czystości karoserii, a także intensywności koloru lakieru, co bez wątpienia wpływa na estetykę naszych czterech kółek.

Kto powinien inwestować w pokrowce na samochód osobowy?

Zakup pokrowca na samochód osobowy polecamy każdemu, kto obawia się o stan swojego pojazdu. W tego typu produkty inwestują nawet ci, którzy pozostawiają samochód nieużywany przed dłuższy czas, nawet w garażu. Są one także niezwykle istotne dla osób, które nie mają możliwości zaparkowania samochodu pod zadaszeniem. Wówczas na pierwszym miejscu stawia się bezpieczeństwo auta i chęć zachowania jego estetyki oraz stanu technicznego podczas długich okresów nieużywania. Pokrowce na samochody stanowią skuteczne rozwiązanie problemu braku garażu. Sprawdzają się zarówno w terenie zurbanizowanym, jak i na wsi, doskonale chroniąc pojazd przed różnego rodzaju zagrożeniami. Należy jednak pamiętać, by wybierać jedynie produkty od renomowanych producentów, a także takie, które rozmiarem odpowiadają wymiarom danego samochodu.

Dodaj komentarz